Odzysk ciepła

Kolejne informacje o złym stanie powietrza w naszym kraju uświadamiają nam, że od jakości powietrza, którym oddychamy zależy nasze samopoczucie i zdrowie. Ponieważ większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, zapewnienie właściwej wentylacji staje się niezwykle istotne.

Oferowane przez nas urządzenia wyłącznie renomowanych producentów jak Systemair, Venture Industries, Daikin, Kaisai oraz Ventia służą do kontrolowanej wymiany powietrza w pomieszczeniach, z jednoczesnym oczyszczeniem i ogrzaniem powietrza zewnętrznego, poprzez odzysk ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego na zewnątrz.

Ideą stosowania tego typu urządzeń jest stworzenie zdrowych i komfortowych warunków w pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zużywanej energii.

Szeroki asortyment oferowanych urządzeń i akcesoriów, pozwala na stworzenie kompleksowych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Zalety systemów wentylacyjnych z rekuperacją:

  • stworzenie komfortowych warunków w pomieszczeniach przez nawiewanie czystego, świeżego i podgrzanego powietrza
  • odzysk ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego z budynku (znacząca oszczędność energii)
  • funkcja chłodzenia, gdy temperatura zewnętrzna jest niższa od wewnętrznej (freecooling)
  • korzystanie z odnawialnych źródeł energii do ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej
  • zapobieganie gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach, co skutkuje wykraplaniem pary wodnej na oknach lub rozwojem pleśni i grzybów
  • obniżenie koncentracji szkodliwych substancji występujących w meblach czy materiałach budowlanych
  • redukcja kurzu, smogu, alergenów i innych zanieczyszczeń zewnętrznych
  • zapewnienie skutecznej i dyskretnej wentylacji - przy zamkniętych oknach, bez przeciągów, uciążliwych owadów czy hałasu z zewnątrz
  • możliwość zdalnego sterowania pracą układu za pośrednictwem smartfona i dedykowanej aplikacji

Oferowane przez nas systemy wentylacji z rekuperacją to gwarancja nowoczesnej i energooszczędnej instalacji oraz praktyczny sposób zapewnienia stałej wymiany powietrza, przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła.

Proponujemy kompaktowe urządzenia dla mieszkań, domów, biur, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej. Oferujemy centrale wentylacyjne z efektywnym odzyskiem ciepła, skuteczną filtracją powietrza nawiewanego oraz wbudowaną automatyką.

Zapewniamy kompleksowe usługi: projektowanie instalacji, kompletacje dostaw, profesjonalny montaż i serwis oraz naprawy urządzeń i modernizacje sieci.

Zapraszamy do kontaktu lub do odwiedzenia naszej firmy.